Refakatçıların Uyması Gereken Kurallar

Refakatçıların Uyması Gereken Kurallar

Sayın Refakatçimiz;                                                                                        

Hasta odasına yerleşmeden önce hastanemiz ile ilgili bilgiler ve refakatçilerimizin uyması gereken kurallar aşağıda belirtilmiştir.Hastanemizin  imkanlarından daha iyi istifade etmek için bilgileri okumanızı ve kurallara uymanızı umar hastanıza acil şifalar dileriz.

1.     O gün size hizmet verecek sağlık görevlilerini tanıyın.Sizinle ilgilenen görevliler tanıtım kartı kullanmaktadırlar.Eğer isim kartları yoksa personele ismini sorarak öğrenebilirsiniz.

2.     Hastanemiz ziyaret saatleri aşağıdaki gibidir.

 

               Öğlen 12.30 – 13.30           Akşam 18.00 – 20.00   

3.     Yoğun Bakım ziyaretleri hekim uygun gördüğü taktirde 1.derece yakınları tarafından uygun görülen zamanda ziyaret edebilirler.

4.     Hastanız çocuk ise kesinlikle ziyaretçi kabul etmemenizi rica ederiz.Bu husus çocuğunuzun sağlığı için çok önemlidir. 11 yaş altındaki çocukların ziyaretçi olarak hastaneye girmesi onlar için enfeksiyon riski taşıdığından yasaktır.Ziyarete gelecek yakınlarınızı bu hususta uyarmanızı önemle rica ederiz.

5.     Odayı başka bir hasta ile paylaşıyor iseniz lütfen perdenizi çekiniz ve diğer hastayı rahatsız edebilecek davranışlardan kaçınınız.

6.     Doktorlarımız sabah 08.30 - 10.00 arası  öğleden sonra saat 15.00 - 16.00 arası  servis viziti yapmaktadırlar.

7.     Hastanemiz yemek saatleri aşağıdaki gibidir.

 

           Kahvaltı 06.00 - 07.00   Öğlen 11.30 - 12.30   Akşam 17.30 - 18.30

8.     Hastanız ile ilgili olumsuz bir durum olduğunu düşünüyorsanız hasta yatağı baş kısmında ve tuvaletlerde bulunan  hemşire çağrı ziline basınız.Bu zile bastığınız halde sağlık personeli gelmedi ise hemşire deksinden sağlık personeli isteyebilirsiniz.

9.     Televizyon, wc gibi ortak kullanım gerektiren cihaz ve makineları kullanırken paylaştığınız kişilerin haklarına saygılı olmanızı umarız.

10.  Refakatçilerimizin, hastalarımızın ilaçlarını kullandırması, kendisinin ilaç uygulaması veya odayı paylaştığı diğer hastaların ilaç kullanımı konusunda herhangi bir uygulamada bulunması kesinlikle yasaktır.Böyle bir durumda uygulayıcı yasal olarak sorumlu olacaktır.

11.   Televizyonların sesini hastaları rahatsız edecek şekilde açmak ve elektrikli su ısıtıcısı kullanmak yasaktır.

12.  Tuvaletleri temiz kullanmak hem kendi hastanız hem de diğer hastaların sağlığı açısından çok önemlidir.

13.  Hastanemiz özellikli bölümlerinden yoğun bakım servisi,çocuk servisi,doğumhane servisi ve intaniye servisine giriş yapılırken mutlaka galoş giyilmesi, gerektiğinde bone ve maske takılması hasta ve çalışan güvenliği açısından zorunludur.Ziyaretlerde ise ziyaretçi sayısı az ve ziyaret süresi kısa olmalıdır.

14.  Hastanıza doğru ilaç uygulaması ve kimlik doğrulaması yapılması için hastanızın bilekliğinin devamlı takılı olmasına özen gösteriniz.

15.  Hastanemiz yemek hizmetlerinden eğer uzman hekiminiz uygun görürse faydalanabilirsiniz. (Çocuk servisi dışındaki refakatçiler)

16.  Hastanız ENGELLİ ise  hastanemiz iç hattından 112 tuşlayarak yardım alabilirsiniz.

17.  Tedavileriniz sırasında hak ihlaline uğradığınızı düşüyor iseniz hastanemiz iç hattından 300  nolu hattan HASTA HAKLARI sorumlu personelimiz sizinle ilgilenecektir.

18.  Tedavileriniz sırasında personelimizin hatalı uygulamalar yaptığını düşünüyorsanız hastanemiz iç hattından 149 nolu hattan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz sizinle ilgilenecektir.

19.  Hastanemiz ile ilgili herhangi bir şikayet, tavsiye vb. bulunmak istiyorsanız katlarda bulunan öneri-istek kutularımızda mevcut formlarımızla başvurabilirsiniz.İsim ve telefon numaraları olmayan öneriler değerlendirme dışı bırakılmaktadır.

20.  Hastanemizde tüm tekstil ürünleri hasta güvenliği prensiplerimiz gereğince özel deterjan ve temizleyicilerle yıkandığından evden herhangi bir tekstil malzemesi getirmenize gerek yoktur.Hastanemize dışarıdan bu tip malzeme getirilmesi güvenli olmadığı için yasaktır.

21.   Oda içinde ve koridorlarda yüksek sesle konuşmak yasaktır.Bu durum kendi hastanızın ve diğer hastaların rahatsız olmasına neden olacaktır.

22.   Servis giriş ve çıkışlarında personelimizin öngördüğü alanlardan yapılması bunun dışındaki giriş ve çıkışların kullanılmaması kendi hastanız ve diğer hastaların tıbbi ve fiziki güvenliği adına önemlidir.

23.   Hastanemiz içinde sigara içmek kesinlikle yasaktır.

24.   Hastalarımızın yatış süreci içerisinde hastanemiz dışına çıkmaları yasaktır.Bu süreçteki herhangi bir hukuki durumdan hastalarımız ve refakatçilerimiz sorumludur.

25.   Hekimlerimizin öngördüğü rejiminin dışında hastalarımıza herhangi bir gıda takviyesi verilmesi yasaktır.Bu süreçteki hukuki sorumluluktan bu işi yapanlar sorumlu tutulacaktır.

26.   Wc-lavabo gibi yerlerde peçete, havlu vs.eksiklikler varsa kat temizlik görevlilerinden isteyebilirsiniz.

27.  Hasta ve hasta yakınlarımız 1. Katta bulunan mescidi istedikleri sürece kullanabilirler.

28.   Bulunduğunuz kat ile ilgili memnuniyet veya şikayetlerinizi kat sorumlu personelimize iletebilirsiniz.Bu personele ulaşmanız için hasta iletişim deksinden size yardımcı olacaklarıdır.Bu personele ulaşmakta zorluk çekerseniz hastanemiz  iç hattından 149 tuşlayarak  Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüzü  arayabilirsiniz.

29.  Hastanemiz telefonu 0224 773 00 55 - 0224 773 00 54 numaralarıdır. Odanızdaki dahili numaraları vererek akşam 22:00 ye kadar iletişim sağlayabilirsiniz.Mhrs Randevu

Randevu almak için tıklayın

Laboratuar Sonuçları

Laboratuar sonuçlarınızı öğrenmek için tıklayın

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi eczaneleri öğrenmek için tıklayın

Dilek Öneri Şikayet

Hasta ve Çalışan

Web Bordro

Web Bordro için tıklayın

HBYS

Winsoft Hastane Bilgi Yönetim Sistemi

Site içi arama:

Doktor Çalışma Listesi

Başhekimin Mesajı

Bağlantılar

Yenişehir Devlet Hastanesi