Nasıl Muayene Olurum
01 Mart 2018

SGK;
SGK (Bağ-Kur-Emekli Sandığı – SSK – Kamu Personeli ) sağlık yardımlarından yararlandırılan kişilerin Hastanemize müracaatı aşamasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı, pasaport veya verilmiş ise SGK sağlık kartı belgelerinden biri ile kimlik tespiti yapılacaktır.
T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile müracaat eden SGK mensubu kişilerin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için Sosyal Güvenlik Kurumu bilgi işlem sistemi (MEDULA) üzerinden T.C kimlik numarası ile hasta takip numarası/provizyon alınması zorunludur. 

SSK İŞ KAZALARI; 
İş kazasına uğrayan kişiler T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte işvereni tarafından düzenlenmiş ve üzerinde iş kazasının oluş şeklinin, tarihinin ve görgü tanıklarının belirtildiği iş kazasına ait hanelerin eksiksiz doldurulduğu günlük vizite kağıdı alınmak sureti ile işlemleri yapılır.

SSK YURTDIŞI SİGORTALILARI;
Yabancı ülkelerle yapılan sosyal güvenlik sözleşmeleri kapsamında SGK sağlık yardımlarından yararlandırılan ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince düzenlenmiş ve onaylanmış “Sosyal Güvenlik Sözleşmesine Göre Sağlık Yardım Belgesi”nin fotokopisi alınmak kaydıyla işlem yapılır. Üzerinde geçerlilik süresi belirtilen sağlık yardım belgesi ile belirtilen tarihler arasında verilen tedavi hizmetlerini karşılar.
T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte müracaat edilmelidir.

GAZİLER;
T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte TSK veya MSB tarafından kendilerine verilen Sağlık muayene fişi ile müracaat etmeleri halinde sağlık yardımı alabilirler.

MUHTAÇ ERBAŞ ve ER AİLELERİ;
Milli Savunma Bakanlığı tarafından adına düzenlenmiş ‘Muhtaç Erbaş ve Er Ailesi Sağlık Cüzdanı’ olan kişiler öncelikle askeri hekimce düzenlenmiş sevk evrakı ile müracaat edecekler ayrıca sağlık karnelerinin ön yüz fotokopilerinin alınmak suretiyle işlemleri yapılacaktır. Karnelerinin ön yüzünde belirtilen süre zarfı içerisinde muayene ve tedaviler için geçerlidir.

ÜCRETLİ HASTA;
Ücretli hasta iseniz muayene ücretini veya yatış avansını yatırarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Hastanemizde göreceğiniz tüm tıbbi hizmetler karşılığında ödemelerinizi makbuz/yazarkasa fişi karşılığında yapmalı ve işlemleriniz tamamlanıncaya kadar da bu makbuzları/ fişleri saklamalısınız.